BBL
(Popo estetiği sonrası)

BBL sonrası dikkat edilmesi gerekenler

- BBL işlemi temel olarak vücudun bazı bölgelerinden alınan yağların popoya enjekte edilmesi ile poponun şekillendirilmesidir. Yağlar genellikle karın, bel ve sırt bölgelerinden alınır.
 
- İşlemden sonra tam olarak uyanıp kendinize geldiğinizde sizi yüz üstü yatıracağız. Amacımız poponuza verilen şeklin bozulmasını önlemektir. En az 15 gün yüz üstü uyumanızı öneriyoruz.
 
- Yine şekli korumak için ilk 15 gün poponuzun üstüne oturmamalısınız. Size verdiğimiz popo yastığını bacaklarınızın altına koyarak, poponuz dışarıda kalacak şekilde oturmanız gereklidir. Ayakta durmanıza engel bir durum yoktur.
 
- İşlemden hemen sonra liposuction yapılan alanlardan bir miktar sıvı sızıntısı beklediğimiz bir durumdur.
 
- Ertesi sabah hastaneden ayrılmadan önce size duş yaptırarak temizlenmenizi sağlayacağız.
 
- İlk 1 hafta korse ile yıkanmanızı öneririz. Çünkü çıkarırsanız, giymekte zorlanabilirsiniz. Yıkandıktan sonra saç kurutma makinesi ile korsenizi kurutabilirsiniz. 1. Haftadan sonra korseyi çıkararak yıkanabilirsiniz.
 
- İşlemden sonra erken dönemde poponuz gözünüze çok büyük görünebilir. Korkmayın. Popo bölgesine enjekte edilen yağların yaklaşık %40-50 kadarı vücut tarafından ilk 6 ayda emilir. Kalan kısım ömür boyu sabit kalır. Dolayısı ile genellikle başlangıçta bir miktar fazla yağ enjeksiyonu yaparak, geriye kalan kısmı arttırmaya çalışırız.
 
- Poponuzun son şeklini alması 6 ayı bulacaktır.
 
- Üzerinizdeki korseyi en az 6 hafta giymenizi öneririz.
 
- İşlemden sonra kendinizi ne zaman iyi ve hazır hissederseniz yürüyüşlere başlayabilirsiniz. Yürüyüş ödemlerinizin inmesine yardımcı olacaktır.
 
- Daha ağır sporlar 2. haftayı doldurduktan sonra yapılabilir.
 
- İşlemden sonra özellikle ilk 2 hafta sigara içmemenizi istiyoruz. Sigara içmek enjekte edilen yağların tutmasını önler, kaybı arttırır.