F

Prof. Dr. Onur Egemen
Sihirli dokunuşlar, mutlu hastalar.

Prof. Dr. Onur Egemen

1975 yılında doğan Dr. Onur Egemen; ilk, orta ve lise eğitimini Trabzon’ da aldı. 1993 yılında Trabzon Anadolu Lisesi’nden mezun olup, İstanbul Tıp Fakültesi’ni kazandı. Fakülte eğitimi süresince cerrahi branşlara özel bir ilgi duyan KDDr. Onur Egemen, 4. Sınıfta yurtdışında genel cerrahi stajı yaptı; 5. sınıfta Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ile tanışması hayatının dönüm noktalarından birisi oldu.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi’nin geniş çalışma alanı, her ameliyatın dinamiklerinin ve her hastanın ihtiyaçlarının birbirinden farklı olması, kişisel yaratıcılık ve emprovizasyona imkan vermesi, sonuçların ameliyattan hemen sonra görünür olması ve sihirli dokunuşlar ile mutlu edilen hastalar Dr. Onur Egemen’ in 1999 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olduğu aynı sene girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavını (TUS)’nda Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlığını tercih etmesine neden oldu.

1999 yılında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde uzmanlık eğitimine başlayan Dr. Onur Egemen, bu dönemde mikrocerrahi eğitimini de tamamladı ve çok sayıda mikro cerrahi ameliyatı gerçekleştirdi.

Dr. Onur Egemen, uzmanlık eğitimi sonrasında 2 senelik mecburi hizmet ve 1 senelik askerlik görevlerini yerine getirdi. 2008 yılında Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzman doktor olarak çalışmaya başladı. 2010 yılında “Başasistanlık” sınavını kazanarak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde Başasistan olarak görevine devam etti. Araştırma ve bilimsel çalışmalarını bu tarihten sonra daha da hızlandıran Dr. Onur Egemen; 2011 yılında Brüksel’de yapılan yazılı, Marsilya’da yapılan sözlü sınavları başarı ile geçerek Avrupa Plastik Cerrahi Yeterlik (EBOPRAS) belgesi ve yine aynı yıl Türk Plastik Cerrahi Derneği Yeterliği almaya hak kazandı.

2012 yılında Brüksel Tıp Fakültesi’nde (UZ Brussels) günümüzün en aktif meme cerrahlarından Dr Moustapha Hamdi’nin kliniğinde çalışma imkanı buldu. Burada özellikle kanser sonrası mikro cerrahi yöntemlerle meme rekonstrüksiyonu, estetik ve rekonstrüktif meme cerrahisi konularında çok sayıda vakaya katıldı ve meme cerrahisine ilgisi daha da arttı.

Dr. Onur Egemen, 2013 yılında yapılan yazılı ve sözlü sınavları başarı ile geçerek Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Doçenti oldu. 2020 ise yılında Profesörlük unvanı aldı.

Ulusal ve Uluslararası dergilerde yayınlanmış yayınları bulunan Prof. Dr. Onur Egemen, halen araştırma ve bilimsel yayınlarına devam etmekte; her türlü estetik, rekonstrüktif ve mikrocerrahi işlemden keyif aldığı branşını zevkle sürdürmektedir. İyi bir estetik cerrahın ancak başarılı bir rekonstrüktif cerrahi eğitimi sürecini tamamladıktan sonra yetişebileceği kanısındadır. Bu felsefeyi gerçekleştirdiği her operasyona taşıyan Prof. Dr. Onur Egemen, imza attığı her işlemi bir mikrocerrahi operasyon titizliğinde, inceliğinde ve kalitesinde gerçekleştirmektedir.

Prof. Dr. Onur Egemen, tıpta eğitmenin ve eğitilmenin asla bitmeyeceği düşüncesiyle her sene yurt dışında ve yurt içinde pek çok bilimsel toplantı ve kongrede görev almakta; uluslararası ve ulusal bilimsel yayınlar yapmaya, bilimsel okuma ve araştırmalarına devam etmektedir. Böylelikle branşına ilişkin gelişmeleri takip etmekte ve hastalarına son yenilikleri sunmaktadır.

Prof. Dr. Onur Egemen, Av. Gözde Egemen ile evli ve 2 çocuk babasıdır. Yoğun temposunda ihtiyaç duyduğu enerjiyi çok sevdiği ve kendisini çok seven ailesinden almaktadır.

Prof. Dr. Onur Egemen

Adres: Fulya Mah. Büyükdere Cad No:74 Torun Center Flat Office 207 Şişli /İstanbul

Bize Ulaşın

+90 (505) 973 48 73

Randevu Al

Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan estetik cerrahi operasyonlara ait bilgi, görüntü ve yorumlar bilgilendirme amaçlıdır. Tanı, tedavi ve takip yöntemlerindeki kesin karar hekim tarafından verilecektir. Sitemizde yer alan operasyonların tümü Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir.
© 2024 Prof. Dr. Onur Egemen Tüm hakları saklıdır.