Crisalix 3D augmented reality görüntüleme sistemi nedir?

“Bir estetik işlem yaptıracağım ama sonrasında nasıl görüneceğim?”

“Daha büyük protez acaba nasıl durur”

Bu sorular küçük ya da büyük her estetik girişim öncesi akla gelir.

Özellikle estetik ameliyatlar öncesinde danışanlar, işlem sonrasında nasıl görüneceklerine dair bir fikir edinmek isterler.

Öncesi-sonrası fotoğraflar yeterli mi?

Bu durumda biz plastik cerrahların yapabileceği iki şey vardır.

İlk seçenek daha önce ameliyat ettiğimiz kişiler arasından başvuran kişiye benzer hastalarımızı seçip önce-sonra fotoğraflarını göstermektir. Örneğin karın germe işlemi için başvuran kişiye, daha önce karın germe yapılmış hastalarımızın sonuçlarını göstermek oldukça iyi bir yöntemdir. Meme küçültme talep eden kişiye 1 yıl sonra dikiş izinin ne kadar ince görüneceğini anlatmak için başka bir hastamızın ameliyat sonrası birinci yıl fotoğraflarını göstermek çoğunlukla işe yarar. Böylece başvuran kişiler iyileşmeden sonraki iz durumunu anlayabilir ve geç dönem sonuçlar hakkında yaklaşık bir fikir sahibi olabilirler.

Ancak bazı durumlarda eski hastalarımızın önce-sonra fotoğrafları yeterli olmamaktadır.

Örneğin burun ameliyatı için başvuran kişi yandan, karşıdan, alttan nasıl görüneceğini merak eder. Ya da “Burun sırtı kavisli yapılsa nasıl durur, düz yapılsa daha mı iyi olur? Burun ucu ne kadar kaldırılmalı? Burun ameliyatından sonra üst dudağım nasıl görünür?” gibi pek çok soru ile gelir. Meme büyütme yaptırmayı düşünen bir kadının aklında da protez boyutu ve protez şekli ile ilgili pek çok soru vardır.

Bu soruların hepsini eski hasta fotoğraflarını göstererek çözmek mümkün değildir.

O halde çözüm ne?

Son yıllarda bu soruları daha iyi yanıtlamak için elimizde daha iyi silahlar var: Fotoğraf şekillendirme ve simulasyon programları

Günümüzde her plastik cerrah bu fotoğraf şekillendirme programlarından en az bir tanesini kullanır. Önce hastanın fotoğrafı çekilir, daha sonra bu fotoğraf üzerinde değişiklikler yapılarak en beğenilen sonuca ulaşılmaya çalışır.

Biz bunlar arasından CRISALIX simülasyon programını kullanmaktayız.

Ameliyata Hazırlık

Yaşanılan sorunun cinsine göre karar verilerek uygulanabilecek estetik işlemlerden önce hazırlık süreci vardır.

Ameliyata Hazırlık

Yaşanılan sorunun cinsine göre karar verilerek uygulanabilecek estetik işlemlerden önce hazırlık süreci vardır.

Prof. Dr. Onur Egemen

Adres: Fulya Mah. Büyükdere Cad No:74 Torun Center Flat Office 207 Şişli /İstanbul

Bize Ulaşın

+90 (505) 973 48 73

Randevu Al

Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan estetik cerrahi operasyonlara ait bilgi, görüntü ve yorumlar bilgilendirme amaçlıdır. Tanı, tedavi ve takip yöntemlerindeki kesin karar hekim tarafından verilecektir. Sitemizde yer alan operasyonların tümü Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir.
© 2024 Prof. Dr. Onur Egemen Tüm hakları saklıdır.